Parmak İzi Okuma Sistemi

parmak-izi-okuma1-biggerParmak izi okuma sistemi, günümüzde genellikle personel takip etmek amacıyla kullanılmakta olan bir sistemdir. Bunun yanı sıra parmak izi okuma sistemleri, geçişleri kontrol altına almak,tuvalet takibi yapmak, yemekhane takibi yapmak, öğrenci takibi yapmak ve minibüs takibi yapmak amacıyla da çokça kullanılmaktadır. Ancak personel takibi yapmak amacıyla çok daha fazla tercih edilmektedir.

Parmak izi cihazlarının bu denli tercih edilmesinin nedeni; parmak izlerinin eşsiz ve benzersiz bir yapıya sahip olmasıdır. Bu eşsiz ve benzersiz yapı sayesinde parmak izleri, çok geniş alanlarda güvenle kullanılmaktadır. Parmak izi cihazlarının çalışma mantığından bahsedelim. Bu cihazların çalışabilmesi için öncelikle parmak izi tanımlamaları yapılması gerekmektedir. Parmak izi her insanda farklı özelliğe sahip olduğu için de bir insanın on adet parmağı da cihaza tanımlanabilmektedir. Bu şekilde tüm parmakları tanımlamak, normalde geçiş yapılan parmak izinde herhangi bir sorun yaşanması durumunda, kayıtlı olan diğer parmak izleri ile geçiş yapılabilmektedir.

Parmak izi cihazları ile turnike, kapı ve bariyerlere de tetik verilebilmektedir. Turnikelere tetik vermek için öncelikle parmak izi cihazını turnike üzerine monte etmek gerekmektedir. Daha sonra da parmak izi tanımlaması yapılır. Bu şekilde parmak izi tanımlı olan kişi geçiş yaptığında aynı zamanda kontrollü alanlar da elde edilmiş olacaktır. Perkotek Teknoloji olarak Magic Pass parmak izi cihazları Türkiye distribütörü olduğumuz için de bu cihazların fiyatları firmamızda oldukça uygundur. Normalde satın aldığınız fiyatların çok daha altında fiyatlara, kaliteli parmak izi cihazlarını satın alabilirsiniz. Neden daha fazla zaman kaybedesiniz ki? Hemen şimdi bizi arayın ve siz de kaliteli parmak izi cihazları ile geçişleri kontrol altına almaya başlayın!