Secuda Xray Bagaj Arama Cihazı

x-ray-cihazlariSecuda xray bagaj arama ve tarama dedektörleri, yüksek güvenliğin gerekli oldukları alanlarda kullanılmakta olan dedektörlerdir. Bu dedektörlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle global ve etnik terörün artması ile birlikte de xray cihazlarına daha çok ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Alışveriş merkezleri, kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, hastaneler, eğitim kurumları, fabrikalar gibi pek çok alanda tercih edilmektedirler. Xray cihazları ile sadece bavul ve çanta gibi eşyaların içerisinde yer alan nesneleri değil, aynı zamanda poşet ve zarf gibi elde taşınan eşyaların içerisinde bulunan tehlikeli maddeleri de kolayca tespit edebilirsiniz. Xray dedektörleri, silah ve bıçak gibi kesici ve delici aletlerin yanı sıra patlayıcı ve narkotik maddeleri de tespit etmenize imkân tanıyacaktır.

Xray cihazlarının organik ve inorganik madde ayrımı yapan ve yapmayan olarak iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu ayrımı yapmayan dedektörler, nesnelerin sadece görünüşlerini x-ray cihazlarının ekranlarına yansıtmaktadırlar. Bu ayrımı yapan cihazlarda ise nesnelerin elementlerine göre ekrana farklı renklerde yansıtılmaktadır.

İnorganik elementten oluşan bir cihaz, x-ray dedektörünün ekranına mavi renkli olarak yansıtılır. Titanyum, krom, demir, kalay, kurşun, çelik, altın vb. gibi atom numarası 18’den büyük olan elementler, buna örnektir. Atom numarası 10 ile 18 arasında olan argon, klor, kükürt, silisyum vb. elementler, karışık grup elementi olarak adlandırılırlar ve dedektörlerin ekranlarında yeşil renkli olarak gösterilmektedir. Atom numarası 10’un altında olan hidrojen, helyum, lityum, berilyum, karbon, azot ve oksijen gibi elementler ise organik maddelere örnek gösterilmektedir. Bu elementlerden oluşan bir nesne tehlikeli değildir.

Perkotek AŞ olarak Secuda xray bagaj arama ve tarama dedektörlerinde Türkiye distribütörlüğü yaptığımızdan dolayı en uygun fiyata her zaman bizim sayemizde erişebilirsiniz. Satın almak için daha ne bekliyorsunuz? Hemen şimdi 0850 811 80 00 numarasını tuşlayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz!