secuda-10080-x-ray-cihazi-biggerXray cihazları, metal eşya tespiti yapmak için kullanılmakta olan cihazlardır. Bu cihazlar, üst düzey güvenliğe ihtiyaç duyulan alanlarda etnik ve global terörü engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Oteller, kongre merkezleri, kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, plazalar ve iş merkezleri, fabrikalar gibi pek çok alanda tercih edilmekte olan xray cihazları; çanta ve bavul içerisinde yer alan metalleri anında tespit edebilmenizi sağlamaktadır. Bu dedektör ile silah, bıçak gibi tüm kesici ve delici metal eşyaların yanı sıra aynı zamanda katı ve sıvı patlayıcıları da tespit edebilirsiniz. Xray cihazları, x – ışını teknolojisini kullanmaktadırlar. Sabit bir kaynaktan x ışınları karşısındaki foto diyotlara fırlatılmaktadır. Fırlatılan x ışını ile foto diyotların arasında herhangi bir nesne varsa, ışınlar nesneyi delerek karşıya ulaşmaktadır. X ışınlarının delip geçtikleri nesnelerin şekilleri, atom ağırlıkları ve cinsleri foto diyotlarca emilerek suret olarak da ekranlara yansıtılabilmektedir.

Xray cihazların kalitelerine göre ekrana görüntüler renkli ya da siyah – beyaz olarak yansıtılabilmektedir. Atom numarası 18’den büyük olan elementler inorganik maddeler olarak adlandırılmaktadır ve bu maddeler ekrana mavi renkli olarak yansıtılırlar. Atom numarası 10 ile 18 arasında olan maddeler ise karışık grup elementleri olarak adlandırılırlar ve bu elementler ekrana yeşil renkli olarak yansıtılmaktadır. Atom numarası 10’un altında olan maddeler ise turuncu renkli olarak ekrana yansıtılmaktadır ve bu maddeler organik madde olarak adlandırılmaktadır.

Perkotek Teknoloji A.Ş. olarak Secuda xray cihazları Türkiye dağıtıcısı olduğumuz için bu dedektörlerin fiyatları da firmamızda oldukça uygundur. Satın almak için bizi aramanız yeterli!

Comments are closed.